RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar

3 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime17.02.10 20:42

Konunun ilk mesajı :

Peygamber Efendimiz’in (sav) Duâları:
”(Ey Habîbim!) Sakın hiçbir şey için, ALLAH’ın dilemesine bağlamadıkça (inşâALLAH demedikçe): “Ben bunu yarın kesinlikle yapacak olanım” deme! (Bunu) unuttuğun zaman ise, Rabbini an …”1

En son nurgül tarafından 02.03.10 22:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://nurgulce.blogspot.com

YazarMesaj
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:25

Her Namazdan Sonra Okuduğu Dua

· Kenz kitabında Keraceki Enes b. Malik’ten rivayet etmiştir: Resulullah (s.a.a) her namazdan sonra şöyle söylerdi: "Faydası olmayan ilimden, huşusu olmayan kalpten, doymayan nefisten, duyulmayan (gaile alınmayan) duadan, sana sığınıyorum. Allah’ım bu dördünden sana sığınıyorum."
[42]

En son nurgül tarafından 09.04.10 18:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:26

Yeni Yılın Başlangıcında Kıldığı Namaz ve Dua

· Seyit b. Tavus İkbal adlıeserinde Muhammed b. Fuzeyl Sayrufi’den şöyle rivayet eder: İmam Rıza (a.s) babasından, O’da ceddinden, O’da babalarından (a.s) şöyle nakleder: Resulullah (s.a.a) Muharrem ayının ilk gününde iki rekat namaz kılar ve namazı bitirdikten sonra ellerini kaldırarak üç kez şu duayı okurdu; "Ey Rabb'im! Sen kadîm (ezelden beri) ilahsın ve bu yeni bir yıl, öyleyse bu yeni yılda senden şeytandan korunmayı ve sürekli kötülüğe emreden (nefs-i emmare) şu nefse karşı galip gelmeyi diliyorum. Ey Kerim! Beni sana yakın kılacak şeylerle meşgul etmeni diliyorum, ey celal (büyüklük) ve ikram sahibi! Ey dayanağı olmayanın dayanağı! Ey azığı olmayanın ümit kaynağı, ey koruması olmayanın koruyucusu, ey yardımcısı olmayanın feryadına yetişen, ey sığınağı olmayanın sığınağı, ey hazinesi olmayanın hazinesi, ey belası (imtihanı) pek güzel, ey ümidi büyük, ey zayıfların izzeti, ey boğulanın kurtarıcısı, ey helak olanların kurtarıcısı, ey nimet veren, ey güzelleştiren, ey bol erdem (fazilet) veren, ey Muhsin, sen öyle bir ilahsın ki, gecenin karanlığı, gündüzün ışığı, ayın nuru, güneşin ışığıı, suyun sesi ve ağacın gürültüsü sana secde etti.
Ey Allah’ım! Senin hiçbir ortağın yoktur. Ey Rabb'im! Bizleri başkalarının düşündüklerinden (zannettiklerinden) daha hayırlı kıl! ve başkalarının hakkımızda bilmedikleri günahlarımızı bağışla! Allah bana yeterlidir, ondan başka hiçbir ilah yoktur ona tevekkül ediyorum ve O büyük arşın rabbidir. ona iman ettik, (Bütün işler) her şey rabbimizdendir ve (bunu) ancak akıl sahipleri anımsarlar, Rabb'imiz kalplerimizi hataya düşürme ve bize kendi katından rahmet bağışla şüphesiz sen pek bahşedicisin.
[url=http://www.risaleforum.com
[/[/font][/color][/size]
b]

En son nurgül tarafından 09.04.10 18:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:26

Şaban Ayının On Beşinci Gecesinde Okuduğu Dua

· Seyit b. Tavus İkbal kitabında Şaban ayının on beşinci gece yarısı amelleri hususunda şöyle rivayet eder: "Resulullah (s.a.a) o gece de şöyle dua ederdi: "Sana isyanımı engelleyecek ölçüde ve itaatinden (emrine boyun eğmeyi) beni kendi rıza ve hoşnutluğuna iletecek kadar kalbime korkunu yerleştir, ve yakînden, onunla dünya musibetlerini bizlere kolaylaştıracak miktarda ihsan et! Ey Rabb'im! Bizlere hayat verdiğin sürece kulaklarımızdan, gözlerimizden ve kuvvetimizden yararlanmamızı sağla! Onları bizlere mirasçı kıl! Kanımızın (pahasını) bizlere zulmedenlerden al! Bizleri düşmanlarımıza karşı muzaffer kıl! (veya bizleri düşmanlık edenlere karşı yardım et) (Ey Rabb'im!) dinimizde bizleri musibetli kılma ve dünyayı en büyük gam-derdimiz, ilmimizin sonu yapma! Bizlere acımayanı başımıza musallat etme, kendi rahmetin ile, ey acıyanların en şefkatlisi."
[44]

En son nurgül tarafından 25.02.10 0:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Hilali Gördüğünde Okuduğu Dua

· Ş. Tûsi Emâli kitabında Muhammed b. Hanefi’yeden O’da Ali (a.s)’dan senedini zikrederek şöyle rivayet etmektedir: "Resulullah (s.a.a) hilale baktığı zaman ellerini kaldırır ve şöyle derdi: "Bismillah, Ey Rabb'im! Bu ayın hilalini bizlere emniyetli, güvenli, imanlı ve selamet (esenlik) kıl ve (bu ayda) islamdan yararlanmayı bizlere nasip et! (Ey Ay) benim ve senin rabbimiz Allah’tır."
[45] Müellif: Bu manaya yakın başka rivayetlerdemevcuttur.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:27

Ramazan Ayının Hilalini Gördüğünde Okuduğu Dua

· Seyit b. Tavus İkbal kitabında Ramazan ayının amelleri bölümünde Muhammed b. Hanefiye’den, O’da Emirü'l Müminin Ali (a.s)’dan şöyle rivayet etmektedir: Resulullah (s.a.a) Ramazan ayının hilalini gördüğü zaman yüzünü kıbleye doğru çevirir ve şöyle derdi: "Ey Rabb'im! Bu ayın hilalini bizlere emniyetle birlikte imana sahip olma ve esenlik vesilesi kıl! (Bu ayda bizlere) İslam dan yararlanmayı, güzel afiyete sahip olmayı ve hastalıklar karşısında korunmayı mukadder kıl! Ve (bu ayda bizlere) namaz, oruç ve Kuran tilavet etme yolunda yardımcı ol! Ey Rabb'im! Ramazan bitinceye kadar bizleri Ramazan ayının amellerini yerine getirmek için kendine teslim et! Ve onu bizlerden hoşnut et ve bizleri de onda selamet içinde bulundur! Böylece de bizleri bağışlanmış, günahlarımızı affetmiş ve bizlere rahmet etmiş bir halde Ramazan’ımız bitmiş olsun.
[46]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:27

Günlük Zikri

· Merhum Kuleyni Usulu'l-Kâfî'de Ebul Hasan El-Enbari'den, İmam Sadık (a.s)'dan rivayet eder: Resulullah (s.a.a) her gün üç yüz altmış kez -Bedendeki damarların sayısı miktarınca- Allah'a hamd eder ve şöyle söylerdi: "Bütün durumlarda (Her halukarda) fazlasıyla övgü alemlerin rabbi Allah'a mahsustur."
[47]
· Yine aynı kitapta, senedi ile Yakup b. Şuayb'dan şöyle rivayet edilmiştir İmam Sadık (a.s)'ın şöyle buyurduğunu işittim: Resulullah (s.a.a) şöyle buyurmaktadır: "Kuşkusuz insan oğlunda üç yüz altmış tane damar vardır, bunların yüz seksen tanesi hareketli ve diğer yüz seksen tanesi ise sakin (hareketsizdir). Bu yüzden hareketli olan damarlar hareketsiz ve hareketsizlerde hareketli olsaydılar insan oğlu uyuyamazdı. Resulullah (s.a.a) sabahladığında üç yüz altmış kez şöyle derdi; "Her halukarda, övgü fazlasıyla alemlerin rabbi olan Allah'a mahsustur. Yine aynı şekilde akşam ettiği zaman bu zikri tekrarlardı.[48]
· Ş. Tûsi Mecalis ve Ahbâr kitabında Surri b. Yakup’tan O’da babasından ve İmam Sadık (a.s)’dan O’da babalarından (a.s) silsile senet zikrederek şöyle rivayet etmektedir: "Resulullah (s.a.a) her gün sabahladığı ve güneş doğduğu vakit üç yüz altmış kez Allah’a şükür etmek için şöyle söylerdi: "Her durumda fazlasıyla ve temiz olarak, övgü Alemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur."[49]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:28

Şaban Ayının On Beşinci Gecesinde Yaptığı Başka Bir Amel

· Seyit b. Tavus İkbal kitabında, ceddi Ebu Cafer Tûsi, O’da Peygamber’in bazı eşlerinden senedini zikrederek şöyle rivayet eder: Peygamber (s.a.a) benim sıramın olduğu bir akşam yataktan kalkıp gitti -farkına varmadım- uyanıp gittiğini görünce kadınlık duygularım -hislerim- bana hakim oldu, diğer zevcelerin odasına gittiğini sandım. Birden hazreti gördüm, tıpkı yere düşen bir elbise gibiydi, ayak parmaklarını secdeye koymuş ve o halde şöyle söylüyordu: "Ey Rabb'im! Sürekli sana muhtaç, senden korkmuş bir haldesana sığındım, o halde ismimi -iyilerin zümresinden- değiştirme! Cismimi değiştirme! İmtihanımı zorlaştırma ve beni bağışla!" Daha sonra Allah resulû (s.a.a) başını secdeden kaldırdı ve yeniden secdeye kapandı ve şöyle dua etti: "Ey Rabb'im! Canım ve ruhum sana secde etti ve kalbim buna iman etti. Şu iki elim nefsime zulmetti. Ey büyük (Allah’ım) her büyük işin yapılmasında sana ümit edilir. -Ey Rabb'im!- büyük günahlarımı bağışla! Büyük günahları ancak büyük -Allah- bağışlar." Sonra kafasını secdeden kaldırdı ve üçüncü defa secdeye kapandı ve şöyle yakarmaya başladı; "-Ey Rabb'im!- azabından affına, gazabından rızana (hoşnutluğuna) sığınıyorum. -Ey Rabb'im!- cezalandırmandan, bağışlamana ve (hakikatte) mukaddes zatından sana sığınıyorum. -Ey Rabb'im!- Sen kendi kendini övdüğün gibisin, ve sen, seni metih edenlerin söylediklerinden daha yücesin."
Daha sonra tekrar kafasını secdeden kaldırdı vedördüncü kez secdeye gitti ve şöyle söyledi:"Ey Rabb'im! Şüphesiz yüzünün nuru vesilesiyle ki (o nurla) gökler ve yeryüzü aydınlandı ve karanlıklar o nurla yok oldu, geçmiş ve gelecek iş onun ile ıslah oldu, üzerime gazabının çökmesinden veya öfkenin üzerime inmesinden sana sığınırım. -Ey Rabb'im!- nimetinin zâil olmasından, azabının aniden gelip çatmasından, afiyetin değişmesinden ve bütün gazaplarından sana sığınırım. Yapmaya gücüm yettiği şeyler hususunda beni yargılayabilirsin (azarlayabilirsin) hareket ve kuvvet ancak sendendir."Peygamber’in zevcesi sözlerine şöyle devam etti: "Peygamber’in (s.a.a) bu halini görünce onu öylece bırakıp süratle eve doğru hareket ettim, bu yüzden nefes nefese kaldım. Resulullah (s.a.a) arkamdan eve gelip beni bu şekilde görünce; Neden böyle nefesleniyorsun? diye sordu "Yakınında durmuş amellerine bakıyordum ey Resulullah (s.a.a) diye arz ettiğimde, hazret şöyle buyurdu: "Acaba bu akşamın hangi akşam olduğunu biliyor musun?! Bu akşam Şaban ayının on beşinci gecesidir. Bu gecede insanın amelleri belirlenir, rızklar bölünür ve eceller yazılır. Bu akşam Allah, müşrik, haraç toplayan, akrabalık bağını kesen, sürekli şarap içen, günaha karşı ısrarlı olan, şairliği meslek edinen (ve bu yolla yersiz ve boş yere insanları methedipkötüleyen) ve kehâneti meslek edinen kimselerin haricinde bütün herkesin günahlarını affeder."
Müellif: Yine aynı kitapta yani İkbal’da ceddi Ebu Cafer Tûsi, Hammad’tan, O’da Eban’dan O’da İmam Sadık (a.s)’dan aynı hadisi rivayet etmiştir. Yalnız duaların metniönceki hadise nispet biraz farklı nakledilmiştir.
Zamahşeri’de Faik kitabında mezkur manayı rivayet etmiş ama duanın metnini kaydetmemiştir.
[50]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:28

Her Sabah-Akşam Okuduğu Zikir

· Kutbu Ravendi şöyle diyor:Şöyle rivayet edilmiştir: Ali b. Hüseyin (a.s)'ı Yezit'in yanına götürdüklerin de Yezit İmamı konuşturmaya çalışıyordu bu vesileyle de ondan işiteceği bir sözü bahane edip İmam'ın boynunu vurmayı planlıyordu. İmam Zeynelabidin (a.s) elinde ki küçük tesbihi parmağıyla çevirerek Yezit'in bütün söylediklerine karşılık veriyordu, Yezit, İmama (a.s) sözlerime cevap verdiği zaman neden hiç itina etmeden elinde ki tespihi çevirip duruyorsun? deyince İmam (s.a) şöyle yanıt verdi: "Babam, ceddim'den bana şöyle bir hadis nakletti, Sabah namazını ve takibatını bitirdikten sonra hiç kimse ile konuşmadan evvel önündeki tespihini eline alır ve şöyle söylerdi: Ey Rabb'im! Kuşkusuz çevirdiğim tespih taneleri sayısınca seni tespih edip, temcid, hamd eder ve la ilahe illallah söyler bir halde sabahladım.
Sonra İmam Zeynelabidin (a.s) şöyle buyurdu: Ceddim geçmiş zikirleri tespihini çekerek tekrar ettikten sonra işlerini yapmaya koyulur ve insanlarla konuşmaya başlar ve şöyle buyururdu: bu vesile ile çevirdiği tespih tanelerinin sayısınca kendisine Allah'ı zikretme sevabı yazılır ve bu zikir onun yatağına girinceye dek hak Taâlâya sığınma vesilesidir.
Yatağına girince da aynı zikirleri tekrarlar daha sonra tespihini başının altına koyardı, böylece amel defterine sabaha kadar Allah’ı zikretmenin sevabı yazılırdı. Bu yüzden bende ceddime uymak için tespihi çevirdim. Yezit İmam'ın (s.a) cevabını dinledikten sonra bir kez daha İmama şöyle dedi: "içinizden hangi birisiyle konuştuysam lehiniz ve yararınıza sonuçlanacak bir şekilde bana cevap verdiniz." Sonuçta Yezit İmam'ı öldürmekten vazgeçti ve İmam'ın iplerini çözmelerini emretti.
[51] Müellif: Rivayetten anlaşıldığı üzere, İmam Zeynelabidin (a.s)'in "Ceddim" kelimesinden kastı "Resulullah'tır (s.a.a)".
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Baş Ağrısından Korunmak İçin Okuduğu Dua

· Tıbbu'l-Eimme kitabında Ahmet b. Ziyad'dan o da Fezale'den, o da İsmail b. Ziyad'dan, o da İmam Sadık (a.s)'dan şöyle rivayet eder: Resulullah (s.a.a) bir yorgunluk ve baş ağrısı hissettiğinde ellerini açarak; Fatiha, Nas, Felak sûrelerini okurdu, böylece rahatsızlığı bertaraf olurdu.
[52]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:29

Ateşlenmemek ve Ağrılardan Korunmak İçin Okuduğu Dua

· Davaat-i Ravendi kitabında şöyle nakledilmiştir: Resulullah (s.a.a) ateşlenmekten ve diğer ağrılardan korunmak için şu duayı okuyarak Allah'a sığınırdı; "Ey Rabb'im! Kuşkusuz ki içinde kanın şiddetle dolaştığı damarın ve ateşin sıcaklığının şerlerinden sana sığınırım."
[53]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:30

Ateşlenmemek İçin OkuduğuDua
· Tıbbu'l-Eimme kitabında Emir-ül Mümin'in (a.s)' dan rivayet edilmiştir: "Resulullah (s.a.a) şiddetli bir ateşe yakalanmıştı, bu yüzden Cebrail (a.s) Peygamber'in yanına gelerek korunması için şu duayı okudu: "Bismillah (Allah'ın adıyla) sana eziyet eden her dertten (ağrıdan) şifa bağışlıyorum, şüphesiz sana şifa veren Allah'tır Allah'ın adıyla şu duayı (korunma duasını) al. Bu yüzden sana tebrikler olsun. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla, ant olsun, yıldızların yerlerine… kuşkusuz ki bilseniz büyük yemindir bu.
[54]Allah'ın izniyle muhakkak iyileşeceksin. Böylece Resulullah (s.a.a) ateşten kurtuldu. Peygamber (s.a.a) Cebrail (a.s)'a şöyle buyurdu: Bu korunmak için güzel bir dua! Cebrail (a.s) bu dua gökyüzünün yedinci katında bulunan hazinedendir dedi.[55]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:30

Sihiri Defetmek İçin Okuduğu Dua

· Biharu'l-Envar kitabında ibn-i Abbas'tan şöyle rivayet edilir: "Lubeyd b. A'sam adlı bir şahıs Peygamber (s.a.a)'e sihir ederek onu Ben-i Zureyk" kabilesine ait bir kuyuya gizledi. Bu yüzden Resulullah (s.a.a) hastalandı. Peygamber (s.a.a) uyuduğunda iki melek yanına gelerek biri baş ucunda, diğeri ayak ucunda oturdu. Sonra sihiri peygamber (s.a.a)'e bildirdiler. Cadıyı hurma ağacının kabuğu arasına yerleştirerek Zervan kuyusunun dibinde bir taşın altına bırakıldığını haber verdiler. Resulullah (s.a.a) Ali (a.s)'ı Zübeyr ve Ammar ile birlikte gönderip onu oradan çıkarmalarını söyledi. Ali (a.s) arkadaşlarıyla birlikte kuyunun suyunu boşaltarak, taşın altından cadıyı çıkardılar ve Resulullah (s.a.a)'in huzuruna getirdiler. Hurma ağacının kabuğu arasında (taradığında dökülen) birkaç saç teli ve birkaç tane de tarağın dişi vardı. Onlara iğneyle on bir düğüm dikilmişti. Sonra felek ve nas sûreleri indi. Resulullah (s.a.a) bu sûreleri okudukça düğümlerden biri çözülüyordu. Bütün düğümler çözüldükten sonra üzerinden bağı çözülen kimse gibi bir hafiflik hissetti ve Cebrail (a.s)Peygamber'e şu kelimeleri okuyarak Allah'a sığınmasını sağladı; "Allah'ın adıyla seni her kıskancın şerrinden ve her gözün kötülüğünden Allah'a sığındırıyorum ve Allah sana şifa versin.
[56]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Sihiri Defetmek İçin Okuduğu Başka Bir Dua

· Merhum Meclisi Biharu'l-Envar kitabında İmam Hasan Askeri (a.s)'a mensup tefsirden şöyle nakleder: "Resulullah (s.a.a) elini Yahudi bir kadının zehirlediği bir but parçasının üzerine koydu (sürdü) ve şöyle söyledi: "(her şeye) şifa veren Allah'ın adıyla, (her şeye) yeterli olan Allah'ın adıyla (her şeye) afiyet veren Allah'ın adıyla, ismi anılınca ne gökyüzü ne de yeryüzünde olan hiçbir şeyin zarar vermeyeceği, Allah'ın adıyla ki O işitendir, bilendir. Sonra şöyle buyurdu: Allah'ın adıyla yiyiniz! Daha sonra Resulullah (s.a.a) ve ashabı birlikte o etten yediler ama hiçbirisi zarar görmedi.
[57]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:31

Sıkıntı ve Üzüntü Geldiği Zaman Okuduğu Dua

· Şeyh Tûsi Emâli kitabında Zeyd’ten O’da babalarından, (onlarda) Ali (a.s)’dan şöyle rivayet eder: Peygamber (s.a.a) üzerine bir sıkıntı veya üzüntü geldiği zaman şu duayı okurdu: "Ey hay (diri), ey kayyum (başlangıcı ve benzeri olmayan) ey (hiçbir zaman) ölmeyen diri, (rabbim) ey diri olan rabbim senden başka hiçbir ilah yoktur, sen her üzüntüyü gidericisin, çaresizlerin duasını kabul edensin! Senden diliyorum (isteğimi) zira bütün övgüler sana mahsustur. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Minnet (ihsan) sahibisin, gökleri ve yeryüzünün yaratıcısısın, celal ve ikram sahibisin. Dünyanın ve ahiretin Rahmanı ve ikisinin de Rahimisin. Ey rabbim! Bana öyle rahmet et ki senden başkasının rahmetine muhtaç olmayayım ey rahmanların en rahimi! "Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu: Müslümanlardan kim bu duayı üç defa okursa günah ve akraba bağını kesme isteğinin haricinde Allah-u Taâlâ mutlaka dilediğini ona verir.
[58]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:32

Kuran-ı Kerim’i Ezberlemek İçin Okuduğu Dua

· Kurbu'l -Esnad kitabında Mes’adet b. Sadaka şöyle nakleder: İmam Sadık (a.s), babalarından (a.s) şöyle rivayet ediyor: "Kuşkusuz ki şu dua Peygamber (s.a.a)’in dualarındandır; "Ey Rabb'im! Bana rahmet et, bana hayat verdiğin sürece sana olan isyanlarımdan (günahlarımdan) uzak durayım! Seni benden hoşnut kılacak şeylere karşı hoşgörülü olmayı bana rızık olarak ver! Kitabını bana öğrettiğin gibi kalbimi onu ezberlemekten ayırma! Onu okumamı sağla! Ey Rabb'im! Kitabınla gözümü aydınlat göğsümü aç, kalbimi ferahlat, ey Rabb'im! Dilimin (düğümünü) kitabınla çöz, bedenimin onun ile amel etmesini sağla ve bana bu işe karşı kuvvet ver, zira her güç ve kuvvet ancak sendendir."
[59]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:32

Düşmanların Şerrinden Korunmak İçin Okuduğu Dua

· Seyit b. Tavus (r.a) Muheccedu'-Daavat kitabında şöyle nakleder: Resulullah (s.a.a) hicabı (yani; düşmanların kötülüğünden güvende kalmak için okunan dua) şöyle idi: "Biz onların (kafirlerin) kalplerine Kuran'ı anlamasınlar diye hicaplar (örtüler) koyduk ve kulaklarında ağırlık var (bu yüzden işitemezler) (ve ey Peygamber) Kuran'da yalnızca Allah'ı andığın zaman onlar sırt çevirip uzaklaşırlar. Ey Rabb'im! Örtüp gizleyen celal ve cemal kemal kıymetinin arşını çevirip kuşatan, arşından (ilmi makamından) kaynaklanan izzetin için, kudret melekutunun kuşattığı şeyler için, ey emri geri çevrilmez ve hükmü ertelenip gecikmeyen rabbim, benim ve düşmanlarımın arasında öyle bir perde koy ki fırtınaların onu söküp atmaya, keskin kılıçların parçalamaya ve sağlam mızrakların ona nüfuz etmeye gücü yetmesin! Ey kudreti her şeyden fazla olan Rabb'im! Benim ve beni oklarının hedefi edinenler ve akşamın büyük belalarını üzerime akıtan kimseler arasına örtü ol! Ey Yakup'un gam ve hüznünü gideren rabbim! Benim de tüm gam ve hüznümü bertaraf et! Ey Eyyüb'ün sıkıntısını gideren rabbim! Sıkıntımı bertaraf et! Ey (hiç bir zaman) mağlup olmayan galip tanrım beni, bana karşı galip gelmeye çalışan düşmanlarıma karşı muzaffer kıl! "Ve Allah, o inkar edenleri hiç bir fayda elde edemeden öfkeleri ile geri çevirdi. Ve Allah'(ın yardımı) savaşta müminlere yetti ve Allah güçlüdür, mutlaka galiptir." -Ahzab, 25- Bu yüzden iman edenlere düşmanlarına karşı yardım ettik, böylece (düşmana) galip geldiler.
[60]
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:33

[1]- ed-Daavat; el-Müstedrek, c.1, s.322
[2]- Uddet-i Dai, s.182; el-Bihar, c.93, s.306; el-Mekarim, c.2, s.314; Mecmuatu'l-Veram, c.2, s.74; Emâli Tûsi, c.2, s.198
[3]- el-Caferiyat, s.186; Nevadir-ur Ravendi; el-Müstedrek, c.1, s.64
[4]- Zuhruf, 14 ve 15
[5]- Gevaliu'l-Leal il-Müstedrek, c.2, s.26; el-Mecme, c.9, s.41; el-Bihar, c.76, s. 293; ed-Daaim, c.1, s.354
[6]- el-Bihar, c.76, s.260; Emanu'l-Ahzar; el-Mekarim, c.1, s.283 ve c.2, s.417; el-Müstedrek, c.2, s.48,
[7]- el-Mekarim, c.1, s.36; el-Emâli, c.1, s.398; Daaim, c.2, s.157; el-Bihar, c.16, s.251; Keşfu'l-Gumme, c.1, s.164
[8]- el-Mekarim, c.1, s.38
[9]- el-Mekarim, c.1, s.38
[10]- el-Mekarim, c.2, s.363
[11]- el-İhya, c.2, s.209, buna yakın manada bir hadis s.15’de gelmiştir
[12]- el-İmame, s.7; el-Bihar, c.84, s.23; el-Müstedrek, c.1, s.232; Feyzü'l-Kadir, c.5, s.129
[13]- el-Mekarim, c.1, s.40; el-Müstedrek; el-Menakib-i İbn-i Şehri Aşub’tan, c.1, s.339 nakleder.
[14]- el-Mekarim, c.1, s.38
[15]- el-Mekarim, c.1, s.40; el-Kâfî, c.2, s.536
[16]- el-Kâfî, c.6, s.293; el-Mehasin, s.365
[17]- el-Mekarim, c.1, s.27
[18]- el-Mekarim, c.1, s.164
[19]- el-Kâfî, c.6, s.294; el-Mehasin, s.366; el-Müstedrek; Daaim kitabından, c.3, s.42 ve c.3, s.92; el-Caferiyat. s.160
[20]- el-Kâfî, c.6, s.336; el-Uyun, c.2,s.39; el-Mehasin, s.409; ed-Daaim, c.2, s.30 ve 151; el-Emâli, s.160; Ebu Davut, c.2, s.304; İbn-i Mace, Rakam; 3322
[21]- el-İkbal, s.364
[22]- el-Mecalis, s.265; el-Mekarim, c.1, s.192
[23]- el-Fakih, s.7
[24]- el-Kamil, s.322; el-Fakih, s.47; el-Müstedrek, c.1, s.130; Feyzü'l-Kadir, c.5, s.161
[25]- el-Kamil, s.320; el-Bihar, c.102, s.296, H.9
[26]- el-Kâfî, c.2, s. 92; Emali-i Tûsi, c.1, s.49; Mişkat-ul Envar; el-Müstedrek, c.1, s.386
[27]- el-Mekarim,c.1, s.18; Emâli Tûsi (buna yakın bir hadisi nakletmiştir),c.1, s.49; el-Müstedrek, Tabersi’nin torunlarından, Mişkatu'l-Envar, Ş.Ebûl Futuh tefsirinde; el-Müstedrek, c.1, s.286; Feyzü'l-Kadir, c.5, s.137
[28]- ed-Daaim, s.146, c.1; Feyzü'l-Kadir, c.5, s.143; Hayye Âla Hayru'l Amel gelmemiştir.
[29]- el-Caferiyat,s.41
[30]- el-Fakih, s.41; Tefsir-i el-Ayyaşî, c.1, s.165
[31]- el-Fakih, s.129; el-Bihar, c.87, s.205
[32]- el-Kâfî, c.4, s.95; Tehzib, c.4, s.200; el-Fakih, 177; el-Mekarim, c.1, s.27; el-İkbal, s.364; el-Caferiyat, s.60; ed-Daaim, c.1, s.287; Feyzü'l-Kadir, c.5, s.105
[33]- el-Müstedrek, c.1, s.340
[34]- el-Kâfî, c.2, s.548; el-Fakih, Ş. Saduk, s.90; el-Bihar, c.86, s.2 Mekarim kitabından nakleder.
[35]- el-Caferiyat, s.34; el-Müstedrek, c.1, s.350
[36]- el-Mecalis, c.1, s.158; el-Bihar, c.86, s.134
[37]- el-Bihar, c.86, s.130; el-Müstedrek, c.1, s.347
[38]- el-İkbal, s.535; Feyzü'l-Kadir, c.5, s.146
[39]- el-İkbal; Felahu's-Sail, s.171; el-Müstedrek, c.1, s.348
[40]- el-Bihar, c.86, s.218; el-Müstedrek, c.1, s.355
[41]- s.40; el-Müstedrek, c.1, s.355; Felahu's-Saîl, s.187
[42]- el-İkbal; el-Bihar, c.86, s.18
[43]- el-İkbal, s.24
[44]- el-İkbal, s.195; Bihar, c.98, s.413
[45]- el-Emâli, c.2, s.109; el-Müstedrek, c.2, s.579
[46]- el-İkbal, s.249; el-Kâfî, c.4, s.70; el-Fakih, s.174; et-Tehzib, c.4, s.196; Emali-i Saduk, s.47, az bir farklılık ile akledilmiştir.
[47]- c.2, s.503; el-Mekarim, c.2, s.356
[48]- c.2, s.503, el-Mekarim, c.2, s.357; el-ilel, c.2, s.43
[49]- el-Mecalis, c.2 s.210; el-Bihar, c.86, s.254; Mecmuatu'l-Veram, c.2, s.76
[50]- el-İkbal, s.197,198; Evarifu'l-Maarif, s.244
[51]- el-Müstedrek, c.1, s.353
[52]- s.39, el-Bihar, c.95, s.7; el-Mekarim, c.2, s.431; el-Caferiyat, s.216; el-Bihar, c. 10, s.368; Eddurru'l-Mensur, c.6, s.417; el-Bihar, c.92, s.369
[53]- el-Bihar, c.95, s.31
[54]- Vakıa
[55]- s.38, Bihar, c.95, s.7, 20, 33; Mekarim, c.2, s.431; Kurbu'l-Esnad, s.46; Kâfî, c.8, s.109
[56]- c.95, s.129; Mekarim, c.2, s.478
[57]- c.95, s.144; Tefsiru'l-Askeri (a.s) s.59; Mekarim, c.2, s.477; Mecmau'l-Beyan, c.10, s.568; Daaim, c.2,s.138
[58]- el-Emâli, c.2, s.125
[59]- Kurbu'l-Esnad, s.4
[60]- s.296; el-Bihar, c.94, s.372
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:34

Ebû Musâ el-Eş'ârîden rivâyete göre Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle duâ ederlerdi:

"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!” (5)
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime18.02.10 10:35

“Elhamdülillahillezi ehyana ba’de ma ematena ve ileyhi’n-nüşur.”
Anlamı:
“Bizi öldükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah’a hamdolsun. (Kıyamette) O’nun huzurunda toplanılacaktır.” (Buhari: 11/96)
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime20.02.10 21:01

“(Ey Habîbim!) Sana vahyedilmesi tamamlanmadan önce Kur’ân’(ı okuma)da acele etme! Ve “Rabbim! İlmimi artır!” de!”2
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 8:08

Hz . Farıma annemiz esirlerden kendisine hizmetçi verilmesi için peygamberimize gider..Talebini dillendirir.Peygamber (A.s.m) efendimiz de buyurur ki:
Gece yatmadan önce 33 subhanallah, 33 elhamdülillah 34 defa da allahüekber dersen bu sana hizmetçilerden daha fazla hayıtlıdır der...
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 8:09

Resül-i Ekrem sallallahü aleyhi ve sellem
Şöyle dua ederdi:

Allahım!
Acizlikten,
Tembellikten,
Korkaklıktan,
Cimrilikten,
İhtiyarlayıp ele güne muhtaç olmaktan
Ve kabir azabından sana sığınırım.
Allahım!
Nefsime, Allah’a karşı gelmekten sakınma
Duygusu kazandır,
Onu günahlardan arındır,
Çünkü onu en iyi arındıracak Sensin,
Allahım!
Faydasız ilimden,
Ürpermeyen gönülden,
Doyma bilmeyen nefisten,
Ve kabul olmayacak duadan Sana sığınırım.

Aminnn.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 8:11

Aynaya Bakarken Okuduğu Dua

Caferiyat kitabında İmam Sadık (a.s), değerli babalarından (s.a), Ali (a.s)’dan şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir: Resulullah (s.a.a) aynaya bakarken şöyle söylerdi: "Beni kamil (eksiksiz), yüzümü güzel yaratan, başkalarının karşısında ziy-netlendiren, İslam’a hidayet eden, "Nübüvvet" ile bana minnet bırakan Allah’a hamd olsun
· [size=12]Ebul Futuh-u Razi tefsirinde İmam Sadık (a.s)’ın şöyle buyurduğunu rivayet eder: "Resulullah(s.a.a) aynaya bakarken şöyle söylerdi: "Beni kâmil yaratan, ahlakımı güzelleştiren, diğerlerinin ayıpları karşısında bana ziynet veren Allah’a hamd olsun

En son nurgül tarafından 21.02.10 8:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 8:12

Merkebe Binerken Okuduğu Dua

Gevaliu'l-Leali kitabında Resulullah (s.a.a)’dan, rivayet edilmiştir: Yolculuk için hazret merkebinin üzerine oturduktan sonra üç defa "Allah-u Ekber" söyledikten sonra şu ayeti okurdu: "Bunları hizmetimize veren Allah ne yücedir! Zaten bizim gücümüz bunlara yetmezdi. Şüphe yok ki Rabb'imize döneceğiz."
Sonra devamında şöyle buyururdu: "Rabb'imiz!Bu yolculuğumuzdan senden iyilik ve takva talep ediyoruz. Senin hoşuna giden işleri senden istiyoruz. Allah'ım! Bu yolculuğu bizlere kolay kıl, uzağını yakın et, Allah'ım! Yolculukta bizim yardımcımız, ailemiz de bizim vekilimiz ol. Allah'ım! Yolculuğun zorluklarından, evin hüznünden, aile ve malda kötülük görmekten sana sığınıyorum." Yolculuktan döndükten sonra "Rabb'ime tövbe etmiş, ona ibadet ederim, evime döndüğüm için şükürler olsun." diye dua ederdi.

En son nurgül tarafından 21.02.10 8:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 8:12

Yolculukta Akşam Vakti Olunca Okuduğu Dua

Aynı kitapta şöyle nakledilmiştir: Hazret yolculukta akşam olunca "Ey yeryüzü! Benim ve senin rabbimiz Allah’tır. Senin veiçinde barındırdıklarının şerrinden ve üstünde hareket halinde olanlardan Allah’a sığınıyorum ve –yine- her yırtıcı, ısırıp sokan yılan ve akrebin, bu diyarda bulunan herkesin şerrinden Rabb'ime sığınıyorum. Yine babanın ve oğlunun şerrinden Rabb'ime sığınıyorum." diye dua ederdi

En son nurgül tarafından 21.02.10 8:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 8:14

”(Ey Habîbim!) Sakın hiçbir şey için, ALLAH’ın dilemesine bağlamadıkça (inşâALLAH demedikçe): “Ben bunu yarın kesinlikle yapacak olanım” deme! (Bunu) unuttuğun zaman ise, Rabbini an …”1
zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 18:26

Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 20:12

Neylersin ölüm herkesin başında.
Uyudun uyanamadın olacak.
Kimbilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
Bir namazlık saltanatın olacak,
Taht misali o musalla taşında.

Cahit Sıtkı Tarancı
zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 20:14

emegıne saglık
zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime21.02.10 20:16

Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım. Rabbim! (Onların) yanımda bulunmalarından dahi sana sığınırım.”3
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:15

Allahim kalp katiligindan, gafletten, fakirlikten, zilletten ve miskinlikten sana siginirim. Kufurden, fisktan, muhalefet edip dusmanlik cikarmaktan, baskalari duysun ve gorsun diye birsey yapmaktan da sana siginirim
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:16

Allahim, fayda vermeyen ilimden, urpermeyen kalpten, doymayan nefisten, ve icabet edilmeyen duadan, acliktan, hiyanetten, tembellikten, korkakliktan, cimriliten, kocamaktan, deccalin fitnesinden, kabir azabindan, hayatin ve olumun fitnesinden sana siginirim.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:16

Allahim, isledigim ve islemedigim amellerin serrinden, bildigim ve bilmedigim seylerin serrinden sana siginirim. Allahim, huylarin, amellerin, arzularin ve hastaliklarin kotulerinden de sana siginirim.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:17

Allahim, gucumun zayifligini, caremin azligini ve insanlarca onemsenmeyisimi sana sikayet ediyorum. Allahim nefsime takva bahseyle ve onu temizle.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:17

Allahim, beni seni cok zikreden, sana cok sukreden, senden cok korkan, sana cok itaat eden, sana karsi cok husu ve saygiyla dopdolu olan, ah-u efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan sana teveccuh eden bir insan eyle.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:18

Allahim, bana kendimi bulmayi ilham et, beni nefsimin serrinden koru.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:18

Allahim, senden tertemiz bir hayat, dosdogru bir olum, rezil etmeyen ve ayiplari sayip dokmeyen bir donus istiyorum.
zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:19

EMEKLERİNİZE SAĞLIK ELLERİNİZ NUR OLSUN NURGÜLÜM VE ABLACIM
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:19

Allahim, beni cok sabreden, cok sukreden bir kul eyle, beni kendi gozumde kucuk fakat insanlarin gozunde buyuk yap.
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:20

Ya rabbi beni bagisla, bana merhamet eyle ve beni en dogru yola hidayet eyle
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime25.02.10 0:21

zehra demiş ki:
EMEKLERİNİZE SAĞLIK ELLERİNİZ NUR OLSUN NURGÜLÜM VE ABLACIM

Amin.Rabbim Razı olsun zehracığım
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime26.02.10 3:48

Sabah Namazından Sonra Okuduğu Zikir

·
S. b. Tavus İkbal kitabında İmam Bakır (a.s)’danşöyle buyurduğunu rivayet etmiştir: "Resulullah (s.a.a) sabah namazını kıldıktan sonra güneş doğuncaya kadar kıbleye doğru oturup Allah’ı zikretmek ile meşgul olurdu. Ali (a.s) gelerek hazretin arkasında halka yüzü dönük olarak otururdu.
Millet Emirü'l Müminin (a.s)’dan hacetlerini sorup cevabını alırlardı. Resulullah (s.a.a) onlara böyle yapmalarını emretmişti."
[38]
zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime28.03.10 1:36

”(Ey Habîbim!) Sakın hiçbir şey için, ALLAH’ın dilemesine bağlamadıkça (inşâALLAH demedikçe): “Ben bunu yarın kesinlikle yapacak olanım” deme! (Bunu) unuttuğun zaman ise, Rabbini an

zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar - Sayfa 2 Icon_minitime30.03.10 22:37

Rabbimiz! Hesabın görüleceği gün bana, ana-babama ve (bütün) mü’minlere mağfiret eyle

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) Yaptığı Dualar
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Gece okunacak Duâlar
» Peygamber Efendimiz (S.A.V.) İçin Yazılan Şiirler...
» Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek İçin
» GÜNLÜK DUALAR
» DUALAR İÇİNDE EN HAYIRLI DUA...!!!