RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN

3 posters
YazarMesaj
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Empty
MesajKonu: HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN   HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Icon_minitime03.03.10 13:00

HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Sisisissisisssi1on2qs1j

Estağfirullah Estağfirullah EstağfirullahilAzim El Kerim
ellezi lailahe illa Huvel Hayyul Qayyum ve etubu ileyh..
Allâhümme rabbenâ yâ rabbenâ tekabbel minnâ inneke entes semiul alim.
Ve tüb aleynâ yâ mevlânâ inneke entet tevvâbür rahim.
Vehdina ve veffiknâ ilel hakkı ve ilâ sıratın müstakıym.
Bi bereketi hatmil Kur'ânil azim.
Va'fü annâ yâ Kerim.
Vagfir lenâ zünübenâ bi fadlike ve keremike yâ ekremel ekremin
ve yâ erhamer rahimin.
Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaıyn.

Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd; Resul-i Zişan Efendimize, âl ve ashabına salat ve selam olsun.
Ey dilediğini en doğru yola hidâyet eden Rabbimiz!
Bize Kur’ân’ın hidâyetiyle hidâyet ver!
Bize Kur’ân’ın inâyetiyle âfiyet ver!
Bizleri Kur’ân’ın kerâmetiyle her türlü ateşten kurtar!
Kur’ân’ın şefâatiyle bizi Cennete idhâl eyle!
Kur’ân’ın fazîletiyle derecelerimizi yükselt!
Ey lütuf, cömertlik ve iyilik sâhibi olan Rabbimiz!
Kur’ân’ın tilâveti hürmetine kötü amellerimizi ört!
Ya Rabbi! Gözümüzü açıp kapayana kadar, hatta daha kısa an bile bizleri nefislerimizin eline bırakma.
Ya Rabbi! Üzerimizden sevgi ve merhametini eksik eyleme.
İçinde bulunduğumuz şartlarda bizi doğrulardan ve doğruluktan ayırma.
YA Rabbi! Hem dünya hem de ahirette Settar ismi şerifinle günahlarımızı ayıplarımızı ört.
İki cihanda bizi utandırma, nefsimize uydurup günahkarlardan eyleme.
Nefsimize ve neslimize sahip çıkmayı nasip eyle.

Bizleri sev,
Bizleri sevdir,
Bizleri sevindir Ya Rabbi!
İslam’ı nefislerimize, evlerimize, memleketimize, dünyaya hâkim eyle.
Bizleri İslam’a hadim eyle Ya Rabbi!
Umduklarımıza nail, korktuklarımızdan hıfz-ı emin eyle.

‘’Andolsun biz adem oğlunu kerim ve üstün kıldık,
Onları karada ve denizde yürümesini sağladık.
Ve en güzel rızıklarla rızıklandırdık, yarattıklarımızın
bir çoğundan onları faziletli kıldık.’’ buyurdun.
Bizleri faziletli müminlerden eyle Ya Rabbi.

‘’ İzzet, şan ve şeref ALLAHa aittir. Sonra onun pak Resulune
sonrada müminlere aittir.’’ buyurdun.
Bizleri izzetli şerefli müminlerden eyle Ya Rabbi.

‘’Ey iman edenler rükü edin, secde edin, ALLAHa ibadet edin,
hayır ve hasenatta bulunun umulur ki kurtuluşa erersiniz” buyurdun.
Bizi kurtuluşa eren müminlerden eyle Ya Rabbi.

‘’ Yaptıkları işler karşılığında her birileri için dereceler vardır.’’buyurdun.
Bizleri yüksek dereceli müminlerden eyle Ya Rabbi.

Kuran-ı azimüşanın müteaddit yerlerinde ”Ey iman edenler” diye hitapta bulundun.
Bizleri bu imanda daim kıl Ya Rabbi.

‘’Dua edin kabul edeyim” diye buyurdun.
İşte günahkar ellerimiz havada dillerimiz duada,
Boynu bükük dua ediyoruz. Dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi.

ALLAH’ım! Fayda vermeyen ilimden, huzura kabul edilmeyen amelden, huşu sahibi olmayan kalpten, işitilmeyen duadan sana sığınırız.

ALLAH’ım! Nimetinin kaybolmasından, afiyetinin benden çevrilmesinden, ani azabından, gazabının tamamından sana sığınırız.

ALLAH’ım! Boş amellerden, ahlakın kötüsünden sana sığınırız.

Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan, cimrilikten ve kabir azabından sana sığınırız.

ALLAH’ım! Hata etmekten, dalalete düşmekten, cahillikten ve cahil elinde kalmaktan sana sığınırız.

ALLAH’ım! Nefsimize takvasını ver ve onu temizle Onu temizleyecek olanların en hayırlısı Sensin Onun (nefsin) velisi ve mevlası Sensin

ALLAH’ım! Korkmayan kalpten, doymayan nefisten, fayda vermeyen ilimden ve kabul olunmayan duadan sana sığınırız.

ALLAH’ım! Bizden daha iyi bildiğin kusurlarımızı, işlerimizde aşırıya gitmemizi, cehaletimizi, hatalarımızı bağışla.

ALLAH’ım! Kalbimizi bolca şükreden, dilimizi çokça zikreden kıl.

ALLAH’ım! Nimetinin zevalinden (yok olmasından) verdiğin afiyetin değişmesinden, hemen ceza vermenden ve her türlü kızgınlık ve öfkenden Sana sığınırız

ALLAH’ım! İşimizin temeli kıldığın dinimizi düzelt İçinde geçimimizi kıldığın dünyamızı düzelt Dönüşümü kendisine yaptığın ahiretimizi bizim için düzelt

ALLAH’ım! Bize yardım et Aleyhimize yardım etme Bize zafer ver Aleyhimize zafer verme Lehimize tertip kur, aleyhimize tertip kurma

Bizi hidayet et ve hidayetimizi kolaylaştır.

ALLAH’ım! Bizi sana şükreden, seni zikreden, senden çok korkan, sana çok itaakâr, sana huşu duyan ve sana dönerek yalvarıp yakaran birileri yap

ALLAH’ım! Tövbemizi kabul et Günahlarımızı yıka Duamızı kabul et Delilimizi sabit kıl Dilimizi doğru yap, kalbimizi hidayet et Kalbimizin kin ve hasedini çıkar

ALLAH’ım! Senden gaybte ve şehadette senin haşyetini, gazabta ve rızada kelime-i hakkı,
fakirlikte ve zenginlikte tutumluluğu, yüzüne bakma tadını, seninle görüşme özlemini istiyoruz
Senden tükenmeyen naimini (nimetini), kesilmeyen kurret-i aynini (daima sevindiren şeyini) istiyoruz
Zarar veren her sıkıntıdan ve saptıran fitneden sana sığınırız

ALLAH’ım! Bizi iman süsüyle süsle
Bizi, hidayete ermiş hidayetçiler kıl

ALLAH’ım! ihtiyarlıktan sana sığınırız
Yüksekten düşmekten sana sığınırız
Gam ve kederden, yangından ve enkaz altında kalmaktan sana sığınırız
Son nefesimde şeytanın bizi aldatıp imansız ve tövbesiz öldürmesinden sana sığınırız

ALLAH'ım sen bizim Rabbimizsin, biz ise senin kulların!
Yaratan Sensin, yaradılan bizleriz.
Rızık veren Sensin, rızıklandırılan bizleriz.
Mülk sahibi Sensin, kul ve köle bizleriz.
Aziz Sensin, zelil olan bizleriz.
Zengin Sensin, fakir bizleriz.
Diri Sensin, ölü bizleriz.
Baki Sensin, fani olan bizleriz.
Kerim Sensin, hakir(zelil) bizleriz.
İyilik yapan Sensin, suçlu ve günahkar bizleriz.
Affedip bağışlayan Sensin, günah işleyen bizleriz.
Büyük ve yüce Sensin, küçük ve değersiz bizleriz.
Güçlü ve kuvvetli Sensin, zayıf ve güçsüz bizleriz.
Veren Sensin, isteyen bizleriz.
Her şeyden emin Sensin, korkan bizleriz.
Cömert Sensin, muhtaç ve fakir olan bizleriz.
Dualara cevap veren Sensin, dua edip isteyen bizleriz.
Şifa veren Sensin, hasta bizleriz.
Her türlü noksan sıfattan münezzeh ve bütün kemal sıfatlarla muttasıf Rabbim!
Günahlarımızı affet, hatalarımızı bağışla, hastalıklarıma şifa ver, ebediyyen bizleri rızana mazhar eyle. Bunu rahmetinle ihsan eyle, ey merhamet edenlerin en merhametlisi.

Yâ Rabbenâ! Kalblerimizi tertemiz eyle!
Ayıblarımızı gizle!
Bir kısım yüzlerin ağarıp bir kısmının karardığı o dehşetli mahşer gününde, bizleri yüzü ağaran bahtiyarlardan eyle!
Ana babalarımıza, ecdâdımıza ve bi’l-cümle geçmişlerimize merhamet buyur! Onları affet!
Dînimizi ve dünyamızı ıslâh eyle!
Düşmanlarımızın cümlesini darmadağın et!
Âilemizi, mallarımızı ve memleketlerimizi ve bütün İslam alemini, her türlü âfetlerden, hastalıklardan ve belâlardan muhâfaza buyur!
Kur’ân-ı Azîmü’ş-şân hürmetine ayaklarımıza sebât ver!
Ve kâfirler gürûhuna karşı bizlere yardım eyle!

Ya Rabbi! İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının hürmetine, ismi azam sırrı Furkan hürmetine, aşıklar, bağrı yanıklar hürmetine, yetimler, öksüzler, bağrı yanıklar hürmetine, sevgili habibin Muhammet Mustafa (s.a.v.) hürmetine, dualarımızı kabul, amellerimizi makbul, günahlarımızı mağfur, düşmanlarımızı makfur, din ve dünyamızı mamur, ticaretlerimizi lentebur, sırrına mazhar eyle Ya Rabbi.

Ya Rabbi! Amin diyen şu mümin ve müminelerin dillerini narı cehennemden azad eyle.
Umduklarına nail korktuklarından bertaraf eyle.
Görünür görünmez kazalardan, belalardan, musibetlerden ,
şeytanın şerrinden cehennemin narından kabir azabından
muhafaza eyle.

Ya Rabbi! Dost veripte düşman aratma.
Dert verdiğinde de dermanını gönder Ya Rabbi.

Ya Rabbi! Dünya Müslümanlarını kafirlerin küfründen,
müşriklerin şirkinden, münafıkların nifakından sen muhafaza eyle.
Kurmuş oldukları tuzaklara kendilerini düçar eyle.
Ya Rabbi! Minarelerimizi ezansız , camilerimizi cemaatsiz , evlerimizi kuransız, dillerimizi duasız, bedenlerimizi sıhatsız, vatanımızı bayraksız, ocaklarımızı ekmeksiz aşsız bırakma.

Ya Rabbi! Okumuş olduğumuz Kur’an’ın her harfine bir halavet her kelimesine bir keramet her sayfasına bir saadet ihsan eyle. Okurken yaptığımız hataları bağışla tam okunmuş say.
Ya Rabbi! Okumuş olduğumuz kuranın sevabını öncelikle peygamberlerin sultanı başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) efendimizin aziz latif ruhu tayyibelerine bağışladık kabul eyle.
Bütün peygamberlerin, nebilerin şehitlerin ruhuna bağışladık kabul eyle.
Aynı ideal ve aynı gaye uğrunda cepheden cepheye koşmuş çeşitli yerlerinden yara almış huzurunda bulunan bütün gazilerin de ruhuna bağışladık kabul eyle.
Ya Rabbi! Asılları geçmiş nesilleri unutulmuş duaya muhtaç müminin ve müminatın garibi gurabanın ruhlarına bağışladık kabul eyle.
Ya Rabbi! Uzak ve yakın zamanda aramızda ayrılmış ana, baba,
hala, teyze, amca, dayı vesayir akrabalarımızın eş ve dostlarımızın hocalarımızın bu dini mübini islama eliyle , diliyle , kalbiyle hizmet edipte ahirete intikal eden mümini müminatın ruhlarına bağışladık kabul eyle.

Ya Rabbi! Bu hatmi şeriflerin okunmasında ve Umut Fm Forum ailesinin bir arada olmasında emeği geçen kardeşlerimizin ve yakınlarının bütün dünya ve ahiret sıkıntılarını gider. Hastalarına şifa, dertlilerine deva, borçlularına eda, geçim sıkıntısı çekenlere hayırlı rızık hayırlı iş, bekarlarına hayırlı eş, çocuğu olmayanlara hayırlı evlat, çocuğu olanların evlatlarını en güzel şekilde Kuran ve sünnet üzere yetiştirmeleri için kolaylık ver Ya rabbi.
Bizlere, öncelikle senin rızana göre şekillenmiş gönüller ve sonrasında da her şeyin gönlümüzce olanını ver.
Bizleri bütün seçimlerinde yalnızca ve yalnızca senin rızanı ön planda tutan, yalnız senin rızan için yaşayan ve yaşatan örnek kullarından eyle.
Okuduğumuz hatimleri ve duamızı özellikle BU HATMİ ŞERİFİ OKUYAN KARDEŞLERİMİN HACER FATMA GÜLSÜN ASİYE BU SİTEDE ÜYE OLAN KARDEŞLERİMİN MURATIN İŞLERİNİN RAS GİTMESİ GÖNLÜNÜN MURADININ OLMASI İCİN ismi geçenlerin ve ismi geçmeyen RAVZA FORUM sakinlerinin ve bu duaya amin diyenlerin tüm dualarının kabulü için vesile eyle.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan!
Ey bütün belâları def‘ eden!
Ey her duâya icâbet eden!
Ve ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz!
Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin.
El-Fatiha...
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN   HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Icon_minitime03.03.10 14:35

Okuduğumuz hatimleri ve duamızı özellikle BU HATMİ ŞERİFİ OKUYAN KARDEŞLERİMİN HACER FATMA GÜLSÜN ASİYE BU SİTEDE ÜYE OLAN KARDEŞLERİMİN MURATIN İŞLERİNİN RAS GİTMESİ GÖNLÜNÜN MURADININ OLMASI İCİN ismi geçenlerin ve ismi geçmeyen RAVZA FORUM sakinlerinin ve bu duaya amin diyenlerin tüm dualarının kabulü için vesile eyle.

Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin.
El-Fatiha...

Rabbimin cennetle müjdelediği kullarından olasın

Amin...Amin...Amin..
http://nurgulce.blogspot.com
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN   HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Icon_minitime04.03.10 19:35

El-Fatiha...
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN   HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Icon_minitime05.03.10 11:57

Amin...Amin...Amin..
http://nurgulce.blogspot.com
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN   HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Icon_minitime05.03.10 12:36

El-Fatiha...
ravzagülü
yeni başlayan
yeni başlayan
ravzagülü

MesajKonu: Geri: HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN   HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN Icon_minitime07.03.10 16:50

Allah kabul etsin
http://zayiflayalim.blogspot.com/

HATİM DUASI ...............SİTEMİZ İCİN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hatim Duası
» 4444 DEFA TEFRİCİYE OKUYORUZ. SİTEMİZ İCİN..
» radyo için rumuz alabilmek için
» .:..:.. ADÎ BİN HÂTİM TÂÎ ..:..:..
» HATİM İNDİRİYORUZ..........