RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kur'an-ı Kerim'de Geçen Zikir Ayetleri

YazarMesaj
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Kur'an-ı Kerim'de Geçen Zikir Ayetleri   Empty
MesajKonu: Kur'an-ı Kerim'de Geçen Zikir Ayetleri    Kur'an-ı Kerim'de Geçen Zikir Ayetleri   Icon_minitime22.11.10 18:07

-Ey iman edenler, Allah’ı çok çok zikrediniz ve O’nu sabah akşam tesbih ediniz.(Ahzab:41-42)

- Hem Rabbinin ismini zikret, hem de her şeyden kesilerek O’na ihlâs ile ibadet et. (Müzemmil:Cool

- Sabah akşam Rabbinin ismini zikret.(İnsan:25)

- Allah’ı çokça zikredin ki, kurtuluşa eresiniz.(Enfal:45)

- Onlar inanmışlardır, kalpleri de Allah’ı zikretmekle huzura kavuşmuştur. Dikkat edin, kalpler ancak ve ancak Allah’ı zikretmekle huzura kavuşur.(Rad:28)

- Unuttuğun zaman Rabbini zikret ve şöyle de: Umulur ki Rabbim beni, doğruya daha yakın olana eriştirir.(Kehf:24)

- Benim zikrimden yüz çeviren bilsin ki, onun dar bir geçimi olur ve kıyamet günü de onu kör olarak haşrederiz.(Taha:124)

- Onları ne ticaret, ne de alış veriş Allah’ı zikretmekten, namaz kılmaktan, zekât vermekten alıkoyar. Onlar, gönüllerin ve gözlerin döneceği günden korkarlar.( Nur:37)

- Namaz kıl; muhakkak ki namaz, hayâsızlıktan ve fenalıktan alıkoyar. Allah’ı zikretmek en büyüktür.(Ankebut:45)

- Allah’ı zikreden erkek ve kadınlar, işte Allah bunların hepsine mağfiret ve büyük ecir hazırlamıştır. “Ey Rasulüm! Bil ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Kendinin, inanmış erkek ve kadınların günahlarının bağışlanmasını dile. (Muhammed: 19)

- Rahman olan Allah’ı zikretmeyi görmezlikten gelene yanından ayrılmayacak bir şeytanı arkadaş olarakveririz.(Zuhruf:39)

- Artık siz beni zikredin ki, ben de sizi zikredeyim. Siz bana şükredin ki, ben de size olan nimetimi artırayım. Sakın nankörlük etmeyin.(Bakara:152)

- Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzere yatarken Allah’ı zikrederler.(Ali İmran: 191)

- Ayaktayken, otururken ve yanlarınız üzere yatarken Allah’ı zikredin. (Nisa:103)

- En güzel isimler Allah’ındır. O’na o isimlerle dua edin. O’nun isimler konusunda eğriliğe sapanları bırakın.(Araf:180)

- Rabbini gönlünden, korkarak gizli ve aşikar, sabah akşam zikret; sakın gafillerden olma. (Araf:205)

- Azim olan Rabbinin adını tesbih et.(Vakıa:74)

- Ey iman edenler! Mallarınız ve çocuklarınız sizi Allah’ı zikretmekten alı koymasın. Böyle olanlar hüsrana uğrayanlardır. (Munafikun:9)

- Kim Rabbini zikretmekten yüz çevirirse, Rabbi onu gittikçe artan bu azaba uğratır.(Cin:17)

- Muhakkak ki arınmış olan ve Rabbinin ismini zikredip namaz kılan saadete erişecektir. (Ala:14-15)

- Ey iman edenler! Allah’tan sakının. Herkes yarına ne hazırladığına baksın. Allah’tan sakının, çünkü Allah işlediklerinizden haberdardır. (Haşr:18)
[b]
http://nurgulce.blogspot.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» COK ÖNEMLİ BİR ZİKİR..
» ÖNEMLİ BİR ZİKİR...
» Hergün bir Kuran'dan Bir Ayet Yazalım
» Haydi gelin zikir yapalım
» Melekler mü'minlerin ibadet ve zikir meclislerine iştirak ederler...