RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH..

2 posters
YazarMesaj
ayışığı

Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH.. Empty
MesajKonu: Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH..   Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH.. Icon_minitime02.03.10 13:11

“Âmine Hâtun bana daha nice vakaları anlattı ve vasiyette bulundu. Ben de Mekke’ye gelmeden önce bir rüyâ görmüştüm. Rüyâmda bana; “Ey Halîme! Mekke’ye var, orada çok faydalanırsın. Sana bir nûr, arkadaş olur. Bu rüyâyı kimseye anlatma, gizle!” denildi. Mekke’ye gelirken de sağımdan solumdan sesler duyardım ve bana gâibden; “Sana müjdeler olsun ey Halîme, o parlak nûru emzirmek sana nasip olacak” diye seslenilirdi.”
ayışığı

Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH.. Empty
MesajKonu: Geri: Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH..   Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH.. Icon_minitime02.03.10 13:15

Peygamberlerin en üstünü

Peygamber efendimiz, Peygamberlerin en üstünü ve sonuncusudur. Allahü teâlânın yarattığı varlıkların en şereflisi Muhammed aleyhisselâmdır. Her şey O’nun hürmetine yaratıldı. O, Allahü teâlânın resûlü, son peygamberidir. Allahü teâlâ bütün peygamberlerine ismiyle hitâb ettiği hâlde, O’na “Habîbim” (sevgilim) diyerek hitâb etmiştir. Nitekim Allahü teâlâ bir hadîs-i kudsîde: “Sen olmasaydın, hiçbir şeyi yaratmazdım!” buyurdu. Bütün mahlûkâtı O’nun şerefine yaratmıştır. Allahü teâlâ kullarına râzı olduğu ve beğendiği yolu göstermek için çeşitli kavimlere zaman zaman peygamberler göndermiştir. Muhammed aleyhisselâmı ise son Peygamber olarak bütün insanlara ve cinlere gönderdi. Bunun için Peygamberimize “Hâtem-ün-nebiyyîn” ve “Hâtem-ül-Enbiyâ” denilmiştir.

nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH..   Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH.. Icon_minitime31.03.10 22:20

Ayışığım Allah Razı olsun ellerine sağlık
http://nurgulce.blogspot.com

Efendimiz,Sultanımız,Habibibimiz Hz.Muhammed (sav) hayatından kısa kesitler paylaşalım inşALLAH..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Efendimiz'e...
» Ne Güzel Örnek Efendimiz A.S.V.
» Efendimiz Ne Güzel Dua Buyurmuş .............
» PEYGAMBER EFENDİMİZ' LE ŞEYTAN'NIN SOHBETİ...!!!
» EFENDİMİZ............