RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..

3 posters
YazarMesaj
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Empty
MesajKonu: Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..   Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Icon_minitime22.12.09 18:24

Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Dua
Seni aradım durdum gönüllerin yalnızlığında çöllerinin, menzilsiz yollarında ve bir katre rahmetine muhtaç toprağında. Ah perde, ah şah damarım! Sefkâtinin gölgesine sığınıyorum Ya Rabbim!

Hiçliğin zerresinden kavrulmaya can attığım demdir. Vedutsun! iltifatına muhtacız Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatına.

Dua dua açılırmış Sana giden kapılar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapında yalvarmaya geldim. Senden korkum nar değil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sıla-yı rahimi, cananı, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rızan: ilahi ente maksudi..

Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldırıp başımızı sonsuzluğa bakmaya yüzümüz yok! Layık olamadık. Pişmanlığın dehlizlerinde boğuluyorken ağlayamadık, derinden sessizce Zayıf irademizle, alaca karanlık yüreklerimizle bir damla gözyaşı getirebilseydik yürekten, ihlas adına. Biliyorum pişmanlıklara delil kabul ederdin
Yüreğin zayıf noktalarında mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çıkar kelepçelerini o aleyhillanenin çıkar ne olur, dostlarının hatırına.

Âzad et Ya Rabbim! Şüphelerin oyuncağı olmuş aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanın gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi değil, sırat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yıkanmış olarak yürümeyi nasip eyle.

Şehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokuları yükseliyor semaya. Bedenler değil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasip eyle.

Biz sanemler inşa ettik yüreklerimizde gökdelenler boyu. Biz yeryüzü tanrılarının eteğini öptük. Diz boyu battık çirkefine alemin. Sahte dostları, riyakar aşkları çarparak yüzüne insanlığın, Sana koşmasını nasip eyle.

Tövbe kapılarının ardına değin açıldığı ve meleklerin kanatlarıyla yeryüzüne kapandığı günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb aşkını gönüllerimize nakşet.
İste can pazarında canımızı satmaktayız, bir iltifatın uğruna.

Gülistanında renksiz, kokusuz bir yaprak olmayı çok görme.

Yüce kapında kıtmir olanlardan eyle.

Elimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.

Duaları semadan çevrilmeyenler hatırına, geceleri nurlarıyla sabahlara çevirenler adına, samimiyeti nakış nakış ömür gergefine isleyenler adına, tövbe ediyor, af diliyoruz dualarımızla Ya Rabbim! ..
http://nurgulce.blogspot.com
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..   Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Icon_minitime11.02.10 8:23

Duaları semadan çevrilmeyenler hatırına, geceleri nurlarıyla sabahlara çevirenler adına, samimiyeti nakış nakış ömür gergefine isleyenler adına, tövbe ediyor, af diliyoruz dualarımızla Ya Rabbim! ..
EMEGİNE SAGLIK CANIM
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..   Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Icon_minitime21.02.10 17:38

Tövbe kapılarının ardına değin açıldığı ve meleklerin kanatlarıyla yeryüzüne kapandığı günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb aşkını gönüllerimize nakşet.
İste can pazarında canımızı satmaktayız, bir iltifatın uğruna.

Gülistanında renksiz, kokusuz bir yaprak olmayı çok görme.

Yüce kapında kıtmir olanlardan eyle.

http://nurgulce.blogspot.com
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..   Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Icon_minitime22.02.10 1:36

Şehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokuları yükseliyor semaya. Bedenler değil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasip eyle.
zehra
Forum Yetkilisi
Forum Yetkilisi
zehra

MesajKonu: Geri: Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..   Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! .. Icon_minitime31.03.10 3:10

EMEGİNE SAGLIK

Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..
1 sayfadaki 1 sayfası