RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik

YazarMesaj
mucahid

Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik  Empty
MesajKonu: Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik    Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik  Icon_minitime02.09.10 23:19

Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik  Gul_3(1)
Ebu Hureyre radıyallahu anh'dan rivayet edilen hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: "Kıyamet gününde Allah-u Zülcelal şöyle nida eder: “Benim Celalim için birbirlerini sevenler nerde? Bu gün onları gölgenin olmadığı bu günde gölgelendericeğim." (İmam Malik, Şa’ar13; Müslim,Bir:37)

Ebu Zer radıyallahu anh' şöyle anlatmıştır: Ben Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'e: “Ya Rasulallah! Bir kavmi seven ama o kavmi görmemiş ve o kavmin zamanına yetişemeyen insanın durumu nedir?” diye sordum.

Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kişi sevdiği ile beraberdir." (Buhari, Edeb: 95-96; Müslim, Bir: 161-164; Ebu Davud:5126)

Yani diyelim ki bir insan peygamberleri, salih kulları ve evliyaları seviyor ama onların makamında değil. İşte Allah-u Zülcelal o kişiyi sevgisinden dolayı kıyamet gününde sevdiği insanlarla beraber yapacaktır.
Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik  Silarahim1
ALLLAH İÇİN KARDEŞİNİ ZİYARET ETMEK

Ebu Hureyre radıyallahu anh'dan rivayet edilen hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor: "Bir kişi başka bir köyde bulunan arkadaşını ziyaret etmek için yola çıktı Allah-u Zülcelal onun yanına bir melek gönderdi. Melek o adamın yanına geldiğinde: “Nereye gidiyorsun?” diye sordu. Adam; “Falan köyde kardeşim var onu ziyarete gidiyorum.” dedi. Melek: “Senin ondan bir borcun mu (ya da menfatin mi) var ki onun ziyaretine gidiyorsun?” diye sordu Adam:

“Hayır! Ben Allah rızası için kardeşimi ziyarete gidiyorum.” dedi. O zaman melek:

“Ben Allah'ın sana gönderdiği bir elçiyim. Sen nasıl o insanı Allah için sevdin ise Allah’ta seni sevdi." dedi. (Müslim,Bir:38)

Seyda Muhammed Konyevi (K.S)
http://tevbeyurdu.somee.com/

Allah İçin Sevmek Ve Kardeşlik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ALLAH İçin Sevmek
» Allah-u Zülcelal'i gerçekten sevmek nasıl mümkün olur? ....
» De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?..
» Bugün Allah(CC) Rızası İçin Ne Yaptın...?
» HAYDİ Allah RIZASI İÇİN TEMİZLE BENİ!