RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İyi Komşuluk Nimettir

2 posters
YazarMesaj
nurgül
Admin
Admin
nurgül

İyi Komşuluk Nimettir Empty
MesajKonu: İyi Komşuluk Nimettir   İyi Komşuluk Nimettir Icon_minitime28.03.10 8:40

İyi Komşuluk NimettirCenâb-ı Hak buyuruyor:
“ALLAH’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babayaİyi Komşuluk Nimettir Virgul akrabayaİyi Komşuluk Nimettir Virgul yetimlereİyi Komşuluk Nimettir Virgul yoksullaraİyi Komşuluk Nimettir Virgul yakın komşuyaİyi Komşuluk Nimettir Virgul uzak komşuyaİyi Komşuluk Nimettir Virgul yanınızdaki arkadaşaİyi Komşuluk Nimettir Virgul yolcuyaİyi Komşuluk Nimettir Virgul elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesizİyi Komşuluk Nimettir VirgulALLAH kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.” (Nisâİyi Komşuluk Nimettir Virgul 36)
İyi Komşuluk Nimettir AyiracRasûlullah (sav) buyuruyor:
“Cebrâîl bana komşuya iyilik etmeyi o kadar çok tavsiye etti kiİyi Komşuluk Nimettir Virgul neredeyse komşuyu komşuya mîrasçı kılacak zannettim.” (Buhârîİyi Komşuluk Nimettir Virgul Edebİyi Komşuluk Nimettir Virgul 28; Müslimİyi Komşuluk Nimettir Virgul Birrİyi Komşuluk Nimettir Virgul 140-141)
İyi Komşuluk Nimettir AyiracPeygamber Efendimiz (sav) komşu haklarını şöyle açıklar:
“Bir kişiİyi Komşuluk Nimettir Virgul ehline ve malına gelecek kötülükten korktuğu için kapısını komşusuna kapalı tutmak zorunda kalıyorsaİyi Komşuluk Nimettir Virgul o komşuİyi Komşuluk Nimettir Virgul gerçek mü’min değildir. Aynı şekilde şer­rinden emîn olunmayan komşu da gerçek mü’min değildir.
Komşu hakkının ne olduğunu biliyor musun? Senden yardım dilediğinde yardım etmenİyi Komşuluk Nimettir Virgul borç istediğinde vermenİyi Komşuluk Nimettir Virgul muhtaç olduğunda ihtiyacını görmenİyi Komşuluk Nimettir Virgul hastalandığında ziyâret etmenİyi Komşuluk Nimettir Virgul bir hayra kavuştuğunda tebrik etmenİyi Komşuluk Nimettir Virgul musîbete uğ­radığında tâziyede bulunmanİyi Komşuluk Nimettir Virgul öldüğünde cenâzesine katılmanİyi Komşuluk Nimettir Virgul izni olma­dıkça binânı onun binâsından daha yüksek yapıp rüzgârına mânî olmamanİyi Komşuluk Nimettir Virgul çorbandan az da olsa ona da göndermek sûretiyle tencerenin kokusuyla onu rahatsız etmemendir. Bir meyve satın aldığında ona da hediye etİyi Komşuluk Nimettir Virgul eğer bunu yapamazsan meyveyi evine (komşuna göstermeden) gizlice getir. Onu çocu­ğun da dışarı götürüpİyi Komşuluk Nimettir Virgul komşunun çocuğunu özendirmesin.” (Beyhakîİyi Komşuluk Nimettir Virgul Şuabİyi Komşuluk Nimettir Virgul VIIİyi Komşuluk Nimettir Virgul 83; Kurtubîİyi Komşuluk Nimettir Virgul Vİyi Komşuluk Nimettir Virgul 120-123)
http://nurgulce.blogspot.com
sehri
tecrübeli kullanıcı
sehri

İyi Komşuluk Nimettir Empty
MesajKonu: Geri: İyi Komşuluk Nimettir   İyi Komşuluk Nimettir Icon_minitime22.05.10 22:20

İyi Komşuluk NimettirCenâb-ı Hak buyuruyor:
“ALLAH’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babayaİyi Komşuluk Nimettir Virgul akrabayaİyi Komşuluk Nimettir Virgul yetimlereİyi Komşuluk Nimettir Virgul yoksullaraİyi Komşuluk Nimettir Virgul yakın komşuyaİyi Komşuluk Nimettir Virgul uzak komşuyaİyi Komşuluk Nimettir Virgul yanınızdaki arkadaşaİyi Komşuluk Nimettir Virgul yolcuyaİyi Komşuluk Nimettir Virgul elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesizİyi Komşuluk Nimettir VirgulALLAH kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.” (Nisâİyi Komşuluk Nimettir Virgul 36)

Rasûlullah (sav) buyuruyor:
“Cebrâîl bana komşuya iyilik etmeyi o kadar çok tavsiye etti kiİyi Komşuluk Nimettir Virgul neredeyse komşuyu komşuya mîrasçı kılacak zannettim.” (Buhârîİyi Komşuluk Nimettir Virgul Edebİyi Komşuluk Nimettir Virgul 28; Müslimİyi Komşuluk Nimettir Virgul Birrİyi Komşuluk Nimettir Virgul 140-141)

ALLAH cc RAZI OLSUN ABLACIĞIM ELLERİNE SAĞLIK...

İyi Komşuluk Nimettir
1 sayfadaki 1 sayfası