RavzaGul.com
RavzaGul.com
RavzaGul.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RavzaGul.com

KapıAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Düşündüren Mesajlar

2 posters
YazarMesaj
nurgül
Admin
Admin
nurgül

Düşündüren Mesajlar Empty
MesajKonu: Düşündüren Mesajlar   Düşündüren Mesajlar Icon_minitime21.03.10 11:06

Sizin aşklarınız akşam meyhanede meze diye yenilir içilir. Bizim aşklarımız sevdalarımız yürektedir bir yara misali kanasa da yüzümüz gülmeye mahkumdur ölesiye.

Niceleri geldi neler istediler neler. Sonra dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de senin gibiydi dostum.

Eskiden karanlıktan kaçar yağmurdan ürperirdim şimdi ise karanlıklar sırdaşım yağmurlar gözyaşım oldu kendim ağlayamıyorum... Çünkü bizim alemimizde duygusallık yok!

Unutma ki, bir ağacın gövdesine sarıldığında, onun kalp atışlarını duyabilecek denli bu dünyada duyarlı yaşamak senin elinde. Tanıdığın ya da tanımadığın olsun, yeryüzündeki canlıların hiçbirinden, hiçbir zaman Günaydını ve Gülümsemeni esirgeme. Unutma, sen, bu dünyada, başlı başına bir yaşamsın ve
Yalnızca bu nedenle bile, senin varlığın çok çok özel&.

Allahım, bana, yapabilme olanağım olan şeyleri yapma gücü, yapabilme olanağım olmayan şeyleri kabul etme olgunluğu ve her ikisi arasındaki farkı ayırt edebilme gücü ver&

Cinsiyeti ne olursa olsun,bazıları evi terkederken bütün eşyayı alır, bazıları hepsini bırakır. Malını yerde bırakmayan, kendine göre gerçekçidir, her şeyi geride bırakan, kendine göre onurludur...

Aşk bittikten sonra, arkadaş kalalım dediler. Güle başka isim versen, değişik kokar mı?

Aşka gönül ile düşersen yanarsın. Mantık ile düşersen çıldırırsın. Duygu ile düşersen gülünç olursun. Aşka düşmezsen, kalabalığa karışırsın, ezilirsin. Sersem sersem bakınıp durma, bir yol seç.

İnsan, beklemeyi, bekleyeceği birşey kalmadığı zaman öğrenir.

Senden çok benim ihtiyacım olan birşeyi bana verirsen bu hediyedir. Ama benden çok senin ihtiyacın olan birşeyi bana verirsen, işte bu SEVGİDİR.

Fırtınalar, insanın denizi sevmesine engel olamaz

Bırak, bütün insanlar seni tanısın ama hiç kimse, seni tam olarak tanımasın. İnsanlar, sığ yerini gördüklerinde, dereyi rahatça geçerler.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir

Aşk, köprü kurmaktır. İnsanlar, köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar.

Hiçbir zaman ne cennet ten bir gül alıp cehenneme dikebilirsin; ne cehennemden bir kor alıp cenneti yakabilirsin

Çamur atma hedefini şaşırır kirli ellerinle kalıverirsin.

Kristalin bedelini göze alamayan onunla oynamasın.
http://nurgulce.blogspot.com
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Düşündüren Mesajlar   Düşündüren Mesajlar Icon_minitime14.04.10 12:21

İnsanlar arasında çıkar bağı değil de gönül bağı varsaDüşündüren Mesajlar Virgul her biri muhatabını korumayı gözeterek davranacaktır. Bu yüzden taraflar arası ilişkilerin dengeli ve eşit olmasını istemeyecek ve bilakis dengeyi ve eşitliği karşısındaki lehine bozmaya çalışacaktır. Karşısındaki mi dedim? Dil sürçmesi. Gönül bağı ile bağlı insanlar bağlandıklarını karşılarında görmezler. Hatta onu kendilerinden ayıramazlar bile. Gönül bağı ortadan kalkabilir bir bağ değildir. Çünkü gönülden bağlı olanlar nasılDüşündüren Mesajlar Virgul ne sebeple ve hangi şartlar altında bağlı olduklarını bilmezler. Bağlılıklarını bir usule bağlamış olsalardıDüşündüren Mesajlar Virgul her usulsüzlük bu bağı çözerdi. Bağlarının bir sebebi olsaydıDüşündüren Mesajlar Virgul o sebeple birlikte bağ da kaybolurdu. Belli şartlarda gönül bağı tesis edilebilseydiDüşündüren Mesajlar Virgul o şartlara hakimiyetle gönüllere hakimiyet mümkün olurdu. Halbuki gönül bağı çözülmez çünkü gönlün nereden bağlı olduğu bulunamaz. (s. 26)

İsmet Özel

Neyi Kaybettiğini Hatırla adlı eserden
nurgül
Admin
Admin
nurgül

MesajKonu: Geri: Düşündüren Mesajlar   Düşündüren Mesajlar Icon_minitime14.04.10 12:43

[size=9]
Düşündüren Mesajlar Askigne_esmalale

Destur diyerek efendim…

Mecnun bir gün fırsat bulduDüşündüren Mesajlar Virgul Leyla ile oturmaya muvaffak oldu.LeylaDüşündüren Mesajlar Virgul onu sınamak için bir dilekte bulundu:

- Ey âşık! Neyin varsa getir.

- A ay yüzlüDüşündüren Mesajlar Virgul dedi MecnunDüşündüren Mesajlar Virgul aşkınla ne suyum kaldıDüşündüren Mesajlar Virgul ne kuyum. Ne ciğerimde azıcık kanDüşündüren Mesajlar Virgul ne gözümde bir nebze yaş. Aklımı yağma ettinDüşündüren Mesajlar Virgul uykumu çaldın. Artık bir canım varDüşündüren Mesajlar Virgul emreyle onu vereyim.

- Ben onu senden ne vakit istesem alırımDüşündüren Mesajlar Virgul başka neyin varDüşündüren Mesajlar Virgul sen ondan bahset.
Mecnun o vakit arandıDüşündüren Mesajlar Virgul yakasında sakladığı bir iğnesi vardıDüşündüren Mesajlar Virgul onu çıkarıp sevgiliye sundu.

- İşte varlık aleminde sahip olduğum tek şey bu iğnedir.Bunu da neden taşıyorum bilmek istersenDüşündüren Mesajlar Virgul çöldeDüşündüren Mesajlar Virgul ovada seni izlerken çok düşüyorumDüşündüren Mesajlar Virgul kendimden geçiyorum; oralarda ayağımaDüşündüren Mesajlar Virgul bedenime dikenler batıyor; bu iğneyle o dikenleri çıkarıyorum.

- İşte bunu istiyordum ben senden. Eğer aşkında gerçek isen bu iğne nasıl layık oluyor sana? Dikeni çıkarırsan buna vefa mı derler?!

İskender Pala ~ Aşknâme
AKEVLER[HACER]
Admin
Admin
AKEVLER[HACER]

MesajKonu: Geri: Düşündüren Mesajlar   Düşündüren Mesajlar Icon_minitime15.04.10 6:58

emegine saglık.

Düşündüren Mesajlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kandil Mesajları Resimli Mesajlar
» Osman Nuri Topbaş Hocaefendi'den Mesajlar